Spordiklubi AVATUD iga päev 06:00 - 23.00 ja veekeskus 06:00 - 22:00.

Male täiskasvanutele

Male treeningud on suunatud kõigile, kes soovivad saada sügavama arusaama sellest huvitavast lauamängust, treenida oma mälu ning arendada strateegilist mõtlemist. Malet mängitakse ruudukujulisel 64 (8×8) ruudustikul vahelduvate värvidega mängulaual. Mõlemad mängijad alustavad mängu 16 malendiga ning eesmärk on matistada vastase kuningas.

 • Teisipäeviti
  kell 18:00
 • Treener
  Vallo Maidla

Male treeningud täiskasvanutele

Reval-Sport pakub lisaks füüsilistele treeningutele ka aju- ja mälutreeninguid. Male treeningud on suunatud kõigile, kes soovivad saada sügavama arusaama sellest huvitavast lauamängust, treenida oma mälu ning arendada strateegilist mõtlemist. Malet mängitakse ruudukujulisel 64 (8×8) ruudustikul vahelduvate värvidega mängulaual. Mõlemad mängijad alustavad mängu 16 malendiga ning eesmärk on matistada vastase kuningas.

Male kursus täiskasvanutele

Viimased 2 vaba kohta!

Treeningud sobivad nii täiesti alustajatele kui ka neile, kes on kunagi malet küll mänginud, kuid ei ole sellega tegelenud järjepidevalt või harjutanud regulaarselt. Kursuse jooksul saab osaleja selgeks mängu reeglid ja algtõed. Samuti õpitakse ja arendatakse strateegilist mõtlemist ning antakse edasisi juhiseid, kuidas oma oskusi järjepidevalt veel paremaks lihvida.

Treeningud toimuvad: Teisipäeviti algusega 18:00 (kokku 10 treeningut)

Uus kursus alustab 2.04.2024 a.

 

Hind (kokku 10 treeningut):

Klubiliikmele 65 €

Mitteliikmele 85 €

 

Registreerumine:

Treeningute ülesehitus:

 1. Male ajalugu
 2. Nuppude käigud ja reeglid. Mis on mängu mõte?
 3. Avangute strateegia.
 4. Keskmäng. Kuidas nupud teevad koostööd? Taktika.
 5. Lõppmängud. Põhiprintsiibid.
 6. Online mängimise võimalused ja arvuti kasutamine mänguoskuste parandamiseks.

Treener Vallo Maidla:

Mulle õpetas esimesed käigud ja põhimõtted selgeks isa, kellega ka kodus aeg-ajalt mängisin. Olin siis umbes 6-aastane. Kaks aastat hiljem läksin malekooli (1979 a.). Kuna see mäng paelus mind, saavutasin kiirelt häid tulemusi ning osalesin mitmetel võistlusreisidel ning suvelaagrites, siis võitiski male minu südame. Olin poolprofessionaalne maletaja aastani 1998. 15-aastaselt tulin Eesti kadettide meistriks ning aasta varem sain samal võistlusel auhinnalise 2. koha. Võistkondlikult olen 3x Eesti koolinoorte meister (Oktoobri rajoon).

Täiskasvanute saavutuste hulgas on mul individuaalselt 4 hõbemedalit Eesti MV (aastatest 1991-1997). Võistkondlikult olen korduvalt olnud Eesti meister. Esimest korda aastal 1991 Mustamäe koosseisus. Viimased korrad aastatel 2020 (tavamale) ja 2021 (kiirmale) Pühajärve klubi koosseisus. Samuti olen mitmekordne Eesti klubide karikavöitja.

Olen kuulunud Eesti koondisse. 1992 mängisin Eesti meeskonnas võistkondlikel Euroopa meistrivõistlustel. 1994 Moskva ja 1996 Jerevani maleolümpiatel olin Eesti meeskonna kapten. Lisaks on mul on rahvusvahelise meistri tiitel aastast 2003.