Lõõgastus ja saunad

Infrapunasaun

Temperatuur: 40-50⁰С
Niiskus: 0%
Ühe saunaseansi kestus: 20-40 min

 

Eripärad

Infrapunasaunas soojeneb inimese keha infrapunasoojenditest kiirguvate soojuslainete mõjul. Sellist kiirgust tajume meeldiva pehme soojusena, mis soojendab eelkõige saunalise keha, mitte sauna õhku. Soojuslained tungivad kuni 4 cm sügavusele kehasse, mis on tunduvalt intensiivsem võrreldes keha soojenemisega tavalises soome saunas (kuni 5 mm). Infrapunakabiin aitab säästa nii aega kui ka energiat. Võrreldes tavalise saunaga soojeneb see kiiresti – 15-20 minutiga (tavalist sauna köetakse sõltuvalt ahju tüübist 1-2 tundi).

Milleks?

Infrapunakiired tungivad sügavale kehasse, soojendades kõiki elundeid, lihaseid, luid ja liigeseid, kiirendades märgatavalt vere- ja lümfiringet. See tõstab immuunsust ja aitab vältida külmetushaigusi ka külmal ja rõskel ajal. Infrapunasaunal on kõige sügavam organismi puhastav efekt. Selline saun soojendab lihaseid ja nahaalust sidekudet ning põletab pooleteise tunniga 1600 kilokalorit!

Kuidas?

Infrapunasaunas on soovitatav käia õhtul pärast aktiivset treeningut. Saunaskäigu ajal soovitatakse juua veidi vett. Enne sauna minekut süüa kerge suupiste või juua juurvilja- või tsitrusemahla. Enne protseduuri käia duši all.