Lõõgastus ja saunad
Puuküttega saun
Temperatuur: 80-100⁰С
Niiskus: 40-70⁰%
Ühe saunaseansi kestus: 10-20 min
Eripärad
Puuküttega saunas asub suur ahi, millega köetakse leiliruumi. Sellised ahjud annavad silmale nähtamatut pehmet sametist kerget leili, mida saadakse kerisekivide kuumenemisel üle +350 kraadi.
Milleks?
Ega ilmaasjata olnud Venemaal käibel kõnekäänd: saun on kui teine ema – kondid pehmeks vihtleb, kogu keha parandab. (vanasõna ütleb: saun on vaese mehe tohter). Saunakuumus suurendab ja puhastab kogu keha poore, eemaldab mustuse ja surnud naharakud. Pärast korduvat saunakülastust paranevad naha füsioloogilised omadused, normaliseerub rasvaainevahetus, paraneb verevarustus. Tänu rohkele higistamisele aktiveeruvad oksüdeerumisprotsessid – paremini omastatakse valke, rasvu, süsivesikuid ja mikroelemente, mis soodustab suuresti kaalulangust.
Kuidas?
Enne sauna minekut ei tohi kõhtu täis süüa. Piirduge kerge einega tund-poolteist enne sauna. Ja unustage saunapäeval alkohoolsed joogid. Enne leiliruumi sisenemist käige duši all. Vesi peab olema küllaltki soe (36- 38°C), et soojendada keha ja valmistada see ette ekstreemsemateks temperatuurideks. Esimest korda sisenetakse leiliruumi selleks, et keha soojeneks ja harjuks soojuskoormustega. Sellel etapil ei vihelda, ehkki viht võetakse leiliruumi kaasa ja pannakse likku. Teine leiliruumiseanss on pikem, kestes 10-15 minutit. Selle aja jooksul keha higistab korralikult ja saate tunnetada ka vihtlemise kasu. Pärast leiliruumist lahkumist hüppavad kirglikud saunasõbrad külma vette, hõõruvad end lumega või uhuvad end parema puudumisel üle kopsikutäie külma veega. Algajatele piisab 25-30-kraadise duši all seismisest.