Näitleja Hardi Möller: “Ideaalis treenin viis korda nädalas”
Eesti Noorsooteatri näitleja Hardi Möller on Reval-Spordis treeninud juba üle kolme aasta. Hardi jaoks on spordisaalis põhirõhk jõutreeningul. „Hakkad oma keha ja vaimu teistmoodi jälgima ja kuulama kui trenniga tegeled,” leiab Möller, kelle jaoks pakub regulaarne treening märgatavat tuge ka näitlejaametis.
Uurisime Hardilt tema treeningharjumuste kohta ning vestlesime liikumise ja spordi teemadel.
Kui sage treenija sa oled?
Treenin kolm kuni viis korda nädalas. Ideaaliks sean nädala, kui olen teinud kolm vōi neli jōutreeningut ja vähemalt ühe vastupidavustreeningu.
Kas eelistad jõusaali, rühmatrenne või midagi muud? Kas sul on ka mõni lemmikharjutus?
Eelistan jõutreeninguks jōusaali. Vastupidavustreeningut eelistan teha kas ōues vōi rühmatrennis. Lemmikharjutus hetkel on soldatipress.
Kuidas hoiad end aktiivsena igapäevaelus/spordiklubi väliselt?
Näitleja kutse on oma olemuselt juba üpris füüsiline, kuid mulle meeldib ka jalutada, mängida vōrkpalli, tantsida.
Kuidas mõjutab füüsiline vorm sind näitlejana?
Hästi mōjutab. Olgu, kui tummisemalt mõelda, siis on teatud füüsiline aktiivsus kindlasti parandanud ka näitleja kvaliteete. Hakkad oma keha ja vaimu teistmoodi jälgima ja kuulama, kui trenniga tegeled. Märkad liikumise peensusi teisiti – alustades kasvōi sellest, kuidas laval seisad. Mis lihased teevad selleks tööd, et seista? Millised saavad lōdvestuda? Eelkōige ongi huvitav, et mitmekesine treening ōpetab paremini puhkama, lōdvestuma.
Mõni nipp, kui üldse motivatsiooni trenni minna ei ole?
Kasta pea külma vette, rüüpa klaasike vett, äärmisel vajadusel üks lōbus tassike kohvi ja hakka Reval-Spordi poole astuma.
Kuidas hoiad tasakaalus treeningu ja taastumise? Millised on sinu lemmikviisid lõõgastumiseks pärast rasket trenni või pikka tööpäeva?
Olen hea lösutaja, seega taastumine käib üpris libedalt. Eks nagu treenimist tuleb harjutada, tuleb harjutada ka taastumist. Lubada pärast trenni oma kehal ja meelel lōdvestuda, mitte jääda kinni hoidma sellest kōrgendatud olekust, mis treenides tekib. Reval Spordis on selleks suurepärased tingimused: saunad, basseinid ja mis kōik veel.
Kõige naljakam trennijuhtum?
Olen ka oma isa trenni vedanud. Eelmine aasta oli periood, kus väga tihti koos trenni tegime. Nalja sai nabani. Olgem ausad, jōusaalihuumor on tihti üpris absurdne ja keerukas on tuua konkreetset näidet, kuid jōusaalis pulli saab kōvasti!
Oled väga musikaalne inimene – musitseerid ka paaris oma Noorsooteatri lavarollis, näiteks mängid „Plekktrummis” klaverit ja „Fridebertas” saksofoni. Kas muusikal on sinu jaoks oluline koht ka trennisaalis? Palun nimeta kolm Hardi Mölleri trenniklassikut.
Kindlasti on muusikal oluline koht. On kaks pōhilist muusikakategooriat, mida treenides kuulan: raju rokiklassika vōi sakraalne muusika. Sōltub sellest, mis hetkel rohkem toetab. Lisakategooriaks vōib nimetada ka 70ndate souldiscofunkmingisegu. Panen siia alla kolm näidist:
Rainbow – „The Shed” https://www.youtube.com/watch?v=ixJBcmavDeg
Hildegard von Bingen – „O Virtus Sapiente” https://www.youtube.com/watch?v=zScfIqQkjUk
Betty Wright – „Let Me Be Your Lovemaker” https://www.youtube.com/watch?v=U_9tteGx-Jc