Klubist

Liikme kogemus

Riina- Kuidas on spordiklubi Reval-Sport muutnud sinu elu?

Minu esimesed kokkupuuted Reval Spordiga (kahjuks ei mäleta kuidas seda maja siis nimetati) olid 70-ndatel aastatel, kui selles vanas kummituslikus majas toimusid Tallinna Oktoobri rajooni Spordikooli korvpallitreeningud ja-võistlused. Mäletan seda kergelt kõhedat tunnet, nagu oleks keegi sinu selja taga, kui tuli üksi läbida hämaraid koridore riietusruumist trennisaali.

Alates 80-ndate lõpust olen vahelduva eduga, sõltuvalt töökoormusest,osalenud siinsetes tundides. Mulle on alati meeldinud Reval Spordi asukoht, positiivne õhkkond, kompetentsed treenerid ja mitmekülgsed võimalused erinevateks treeninguteks.

Kui keegi küsiks: “Kuidas on Reval Sport muutnud sinu elu?“, oleks vastuseks, et Reval Spordist on saanud tänaseks osa minu
elust. Aastatega on tekkinud oma lemmikud: trennid, treenerid ja sõbrannad.Hea meel on ka sellest, et minugi tütar on leidnud tee samasse spordiklubisse. Kui kunagi olid probleemid seljaga peamiseks põhjuseks,miks trenni tulla siis nüüdseks on sellest kujunenud ilmselt heas mõttes „sõltuvus“ ja eks ikka ka topeltlõug ja lõdvad käsivarred hirmutavad ka natuke .

Renee muljed klubist

Minu nimi on Rene Jaanus ja olen 21-aastane noormees. Revali liige olen olnud juba umbes kuus aastat, kuid regularselt hakkasin seal treenima nüüdseks peaaegu kaks aastat tagasi.

Ma olen alati olnu suur spordi huviline ja olen proovinud elus päris mitmeid spordialasid, kuid nüüd viimaks olen leidnud endale selle kõige sobivama ja enim huvi pakkuvama spordiala – kulturism. Kõige alguses sai liitutud Revaliga umbes kuus aastat tagasi, kui seal toimusid mu karate trennid, kuid siis sai suvel käidud ka Revalis jõusaalis trenni tegemas.

Paar aastat tagasi sai uuesti hakatud käima ja juba tõsisematel eesmärkidel – parema tervise nimel ja hea väljanägemise jaoks koos parema füüsilisuse vastupidavusega. Hakkasin käima uuesti just spordiklubis Reval seepärast, kuna seal on head hinnad ja väga palju erinevaid võimalusi selle hinna sees ning asukoht on igas linnaosas inimestele võrdselt hea ja lahtiolekuajad on alati samad ehk siis isegi pühade ajal.

Alguses käisin iseseisvalt jõusaalis, kuid mõne aja möödudes sai hakatud sõbranna kutsel osa võtma ka rühmatreeningutest, mis muutis minu arvamust ka selle kohta, et need peaks olema peamiselt ainult naistele. Hakkasin proovima aina erinevaid rühmatreeninguid ja umbes kolmveerand aastat järjest iganädalaselt sai käidud seitsmes erinevas rühmatreeningus. Selle aja jooksul tutvusin paljude uute inimestega ja sain palju uusi kogemusi ning sain palju julgust ja tahtejõudu juurde nii erinevatelt treeneritelt kui ka treenijatelt. Alakaalulisena suutsin isegi kaotada veel lisaks 3kg selle aja jooksul oma kehakaalust. Sellest tulenevalt tekkis tahtmine hakata rohkem jõudu ja massi juurde kasvatama, seega hakkasin rohkem pühenduma jõusaalile.

Käisin veel umbes kolmveerand aastat edasi tantsutrennis BodyJam, mis oli mulle hea ja lõbus aeroobne treening ning igasse trenni läksin suure rõõmuga. Jõusaalis käisin ligi viis kuud ja tuleb tõdeda, et Revalis käivad enamuselt väga sõbralikud ja abivalmis inimesed. Nüüdseks olen jõusaalis käinud juba üksteist kuud ja selle aja jooksul olen jällegi saanud väga paljude uute inimestega tuttavaks ning olen saanud palju rohkem teada sellest spordialast, millest mul kunagi varem polnud õrna aimugi. Revalis on väga motiveerivad ja rõõmsameelsed töötajad, kes on olnud mulle väga vastutulelikud ja kindlasti olnud toeks mulle jõudmisel selleni, kus ma praegu olen. Revali kaudu sain tuttavaks ka Ott Kiivikasega, kelle teamiga sai liitutud pool aastat tagasi ja praeguseks olen juba tänu kõigele eelnevale kindel, mis ma tahan saavutada ja mis sorti treeningud mulle täpselt sobivad ning kõige selle realiseerimiseks on mulle suuresti olnud siiski abiks Revalis pakutavad võimalused ja kõik sealsed motiveerivad ja toetavad inimesed.

Ise pean enda teiseks koduks Revalit juba päris pikka aega ja loodan, et on ka teisi selliseid, kellele olen Revalit tutvustanud ja sealseid võimalusi näinud. Olen saanud Revalist juurde peale hea füüsilise vormi ja tervise ka palju uusi sõpru ja palju julgust ning pealehakkamist ja olen päris kindel, et kahetseda pole mul Revali suhtes küll mitte midagi. Ei möödu päevagi, mil mul ei käiks mõttest läbi Reval Sport või mil ma sellest ei räägiks.

Väljakutse programmis osalenud Margit jagab kogemusi

Minu jaoks on rõõm see, et peale programmi lõppu ei ole kaal ka tõusnud : ¨C seega muutus mu elustiil tervislikumaks ja see on ainult hea.

Programmi alustasin 77,7 kg pealt ja jõudsin 71,7 kg-ni. Kindlasti oleksin rohkem alla võtnud ja oma eesmärgi saavutanud, kui oleksin programmi järginud 100%.

Raskust valmistas alguses toitumisega harjumine just eriti kogustega, aga see on kindlasti see, mille selgeks saamine on nüüd aidanud mul kaalu säilitada. Programmi keskel väsisin ma trennis käimisest ära ja kergekäeliselt loobusin väiksemagi takistuse esinemisel trenni minemisest ¨C aga iganädalased kaalumised olid just need, mis aitasid distsiplineerida, muidu ei oleks programmil mõtetki. Tahtsin ikka iga kord näha kaalul väiksemat numbrit.
Peale programmi olen ma endaga tunduvalt rohkem rahul ja ei häbene oma välimust nii palju. Ma küll ei võtnud alla 10 kg nagu ma tahtsin aga olen siiski väga uhke saavutatu üle. Sain juurde enesekindlust ¨C iseseisvalt ei oleks jõusaalis kunagi mitte üht vahendit kasutanud.

Ma arvan, et võiks programmis osalevaid inimesi omavahel tutvustada. Näiteks kord nädalas ühine jõusaali ringtreening ¨C võimalus kogemust jagada ja samas saaks tugitreener kontrollida harjutuste sooritamise korrektsust. See võiks toimuda programmi esimesel poolel. Kindlasti kõik ei võtaks sellest osa aga mingile osale oleks see hea motivatsioon, kuidas ma jätan minemata ¨C teised on ju kohal.

Keerukas oli mahtuda treeningpäevade toitumise plaani ¨C vahepala kell 16, töö lõpetad kell 17 kui veab jõuad kella 18sse trenni, koju jõuab autoga 20ks, aga kui jõusaali päeva siis peale 21(ühistranspordiga liikujal nihkuvad vähemalt 1 h võrra) ¨C ja nüüd tuleks õhtusöögi tegemine ja söömine kell 22-23?!?!

Abi oleks rohkem olnud kui 12 nädalase programmi kohta on toitumiskava koos kogustega ette antud vähemalt nelja nädala jaoks. Minu jaoks on oluline kindlasti ette antud kogused, õunal ja õunal on vahe ¨C mina lõikasin ja kaalusin suuremast õunast täpset kogust. Vajasin punktuaalsust ja kindlaid numbreid. Või toidud lahterdatud ülevaatlikumalt treeningpäeva hommikud, lõunad, õhtud ja vahepalad ning sama ka treeningvaba päeva kohta.

Programmi alustamise tingimus võiks juba ette olla, et pead vähemalt 2 nädala toitumise kaasa võtma ¨C hoiab kokku vajalikku aega. Klubi kodulehel võiks olla lühikirjeldus, mida peaks toitumise kirjutamine sisaldama (kellaajad?, kogused umbes või täpselt mõõdetud?).

Aga Sinu järelepäring andis mulle motivatsiooni ja alustasin taas toitumise kirja panemist. Olen nüüd vahepeal puhanud, kaal on püsinud ja võtan ette järgmised 3 kuud eesmärgiga kaotada taas 10kg. Vaatame kui palju õnnestub =)
Astun sügisel kindlasti läbi, et koormustesti teha ja uued mõõdud kirja panna.

Olga tagasiside väljakutse programmist

Senine omal teadmistel põhinev treenimine oli tulemusteta. Seetõttu otsustasin  liituda väljakutse programmiga, et tulemuslikumalt langetada kehakaalu ning parandada füüsilist vormi. Programmis osalemine andis teadmisi ja kindluse edaspidiseks treenimiseks.

Tahaks kiita ja tänada treener Üllet, kelle julgustamisel ja juhendamisel leidsime koos mulle sobivad treeningud ja koormused. Nõuanded toitumisest, mis aitasid püstitatud eesmärki saavutada.

Iganädalastel kokkusaamistel jagas treener asjalikke nõuandeid, mida jagus kogu väljakutse programmi vältel. Samuti on see ka aeg, kus on võimalik ennast avaldada ja rääkida mis trennid sobisid, kuidas ennast tunned, kas midagi muuta treeningkavas ja toitumises. Vaatamata nädalasest tulemusest (oli kaalus tagasilööke) motiveeris ikka ja jälle treeneri positiivne suhtumine ?.

Olen väga rahul. Väljakutse programmi julgen soovitada kõigile, see on stardiks neile kellel pole õnnestunud iseseisvalt kaalu langetada ja paremat füüsilist vormi saavutada.