Spordiklubi AVATUD iga päev 06:00 - 23.00 ja veekeskus 06:00 - 22:00.

Tervisliku toitumise töötoad

Igas töötoas räägib koolitaja natukene tervislikust toitumisest üldiselt ning seejärel valmistatakse üheskoos 4-5 erinevat retsepti vastavalt teemale. Toite valmistatakse 2-3 liikmelistes gruppides, seega kõik osalejad saavad "käed külge" panna. Valminud toite tutvustame ja degusteerime üheskoos.

Tervisliku toitumise töötoad täiskasvanutele

Töötoad VEEBRUAR 2023:

Treener ja toitumisnõustaja Rauno Oolberg juhendamisel

 

5.veebruar kell 12.00-15.00

HOMMIKUSÖÖGID JA PÄEVANE ENERGIAVAJADUS

Kas oled mõelnud, miks, millal ja kas peaks sööma hommikusööki? Kas päeva esimene toidukord võiks olla ka hoopis lõunasel kellaajal? Kui palju Sa peaksid sööma, et midagi üldse saavutada või teha oma kehaga muutuseid? Kui Sul pole enam mitte ühtegi ideed, mida hommikusöögiks peale võileibade valmistada või mis üldse on kiire, lihtne ja maitsev hommikusöök, siis see hommikusöökide töötuba on just Sulle mõeldud!

Töötuba koosneb kahest osast: 

 – Esimene osa on toitumisalane loeng, kus tutvustame põhilist infot tasakaalustatud hommikusöögi kohta ning kuidas teha ise ka parimaid valikuid, et hoida enda menüü tasakaalus ning säilitada enda raske tööga saavutatud kaal. Lisaks arvutame välja just Sinu eeldatava sobiliku päevase kaloraaži.

– Teises osas teeme erinevaid hommikusööke ning keskendume ennekõike maitsele! Hea ja tervislik toit ei pea maitsema igavalt ega halvasti. Ka tasakaalustatud toit võib oma maitsetelt üllatada ja pakkuda elamust!

Töötoa lõpus naudime omavalmistatud toite, muljetame retseptide kohta, võimalus veel küsida ja arutleda ning teeme väikese nö “Kuldvillaku”, kus parimad saavad premeeritud pisikeste auhindadega! Kõik osalejad saavad kaasa materjalid ja retseptid.

Osalustasu: 39 €   Registreerumine: helen@revalsport.ee

 

19.veebruar 12.00-15.00

LÕUNASÖÖGID JA OLULISED MAKROTOITAINED

Kui tunned, et tervislik toitumine tekitab segadust ning ei tea, kuidas toitumisega oma treeninguid toetada eesmärkide saavutamiseks, siis see töötuba on just Sulle! Räägime makrotoitainetest – teeme selgeks mis on makrotoitained ning kuidas neid tasakaalustatud toitumise puhul arvesse võtta. Kui palju ja millises vahekorras peaks makrotoitaineid tarbima, et saavutada oma eesmärke ning kuidas neid ka reaaselt lõunasöögi (ette-)valmistamisel arvesse võtta.

 – Esimene osa on toitumisalane loeng, kus räägime makrotoitainetest, mis need on ja mille jaoks neid üldse vaja on. Vaatame milliseid muudatusi tuleks oma igapäevases menüüs teha selleks, et saavutada ka reaalseid tulemusi ning millised toitumisharjumused on kõige kasulikumad ja kiiremad reaalse ning püsiva kaalulangetamise jaoks.

– Teises osas teeme koos läbi erinevaid kiiresti valmivaid lõunasööke, mida saad endale tööle kaasa võtmiseks ettevalmistada või isegi kiirel tööpäeval ise teha. Keskendume jällegi ennekõike maitsele! Hea ja tervislik lõunasöök ei pea maksma miljoneid ega võtma liiga kaua aega!

Töötoa lõpus naudime omavalmistatud toite, muljetame retseptide kohta, võimalus veel küsida ja arutleda ning teeme väikese nö “Kuldvillaku”, kus parimad saavad premeeritud pisikeste auhindadega! Kõik osalejad saavad kaasa materjalid ja retseptid.

Osalustasu: 39 €   Registreerumine: helen@revalsport.ee

 

Meie spordiklubi on täienenud UUE kööginurgaga loenguruumi võrra, kus toimuvad erinevad tervisliku toitumise töötoad. Igas töötoas räägib koolitaja natukene tervislikust toitumisest üldiselt ning seejärel valmistatakse üheskoos 4-5 erinevat retsepti vastavalt teemale. Toite valmistatakse 2-3 liikmelistes gruppides, seega kõik osalejad saavad “käed külge” panna. Valminud toite tutvustame ja degusteerime üheskoos.

 

Tervisliku toitumise töötubade teemad:

“Hommikusöögid”

Töötuba keskendub just täisväärtuslikule ja tasakaalustatud hommikueinele. Mida süüa hommikuks ning kuidas panna kokku tervislik ja maitsev hommikusöök, mis hoiaks kõhu kaua täis? Üheskoos teeme läbi soolase pudru, magusa pudru, muffinid, omleti koos salatiga ning pannkoogid.

“Vahepalad”

See töötuba võtab fookusesse vahepalad. Mida süüa söögikordade vahepeal ning kuidas valida vahepala oma elustiili järgi. Räägime ka sellest mida süüa enne ja peale treeningut ning kuidas sättida oma söögiaegu kui trenn on planeeritud varahommikusse või hilisõhtusse.

“Tervislikud rämpstoidud”

Kes meist ei tahaks süüa aeg-ajalt burgerit, friikartuleid, kooki või jäätist? Kõiki neid eineid saad nautida ka patuvabalt ning tervislikus võtmes. Antud töötoas just sellele keskendumegi. Lisaks räägime kuidas teha paremaid ja tervislikumaid valikuid igapäevasel toidulaual, et ükski eine ei oleks nö “keelatud” või “patueine”.

“Magusa eri”

Töötuba on mõeldud kõikidele magusaarmastajatele, kes ei suuda magusale “Ei” öelda. Räägime lähemalt miks magusaisu tekib ning kuidas seda ohjata. Kõik koostatud retseptid on kaalusõbralikud ning valmivad ainult tervislikust toorainest.

Treenerid

Rauno Oolberg

+372 5810 4688