Reval-Sport Powerlifting Team
Reval-Sport on funktsionaalne ning uuenduslik spordiklubi, kus oma eesmärke saavad realiseerida iga ala sportlased.
Reval-Sport Powerlifting Team sai loodud 10 aastat tagasi jõutõstja Kaido Leesmann poolt. Kaido saavutuste hulka kuulub ka kehtiv Eesti rekord lamades surumises – milleks on lausa 310 kg!
Uurisime Kaidolt kes on Reval-Sport Powerlifting Team ning mis on nende edu saladuseks.
Millal on Reval-Sport Powerlifting Team asutatud ning kui palju on tiimis liikmeid?
Revali powerlifting tiim on asutatud 10 aastat tagasi ning algusaastatest saadik oleme treeninud Reval-Sport spordiklubis. Tiimis on kokku ca 50 inimest, kelledest 25-30 on võistlevad sportlased.
Miks olete oma treeninguteks valinud just Reval-Sport spordiklubi?
Reval on minu koduklubi olnud juba aastast 93. Kuna olen külastanud aja jooksul ka paljusid teisi klubisid, siis tean, et Revali saalides on powerlifting alaga tegelemiseks parimad võimalused. Saalis on olemas terviklik varustus ning vajalikud masinad. Sellist hantliparki nagu on olemas Revalis, ei ole mitte üheski teises spordiklubis! Raskejõustiku koha pealt vaadates on Reval kindlasti Tallinna eliitsaal. Samuti on Reval-Spordis olemas see õige tuumik. Aastatega omandatud teadmised ja kogemused tagavad selle, et ümberringi tegutsevad ala professionaalid, kellelt vajadusel nõu ja tuge saada.
Spordiala kõigile
Kaido räägib, et jõutõstmisega võib tegelema hakata igaüks – sugu ja vanust ala ei küsi. Reval-Sport Powerlifting Team’is on nii noormehi, ilusaid naisterahvaid kui ka vanemaid härrasmehi. Küsimus on pigem tasemes, millega sportlane tegeleda soovib. Palju on inimesi, kes jõuavad jõutõstmiseni läbi erinevate fitness-alade või rühmatreeningute nagu näiteks BodyPump.
Kui palju ja kui tihti te tiimiga koos treenite?
Kuna jõutõstmine on eelkõige meeskonna ala, siis on kambavaim äärmiselt oluline. Sõltuvalt inimeste elutempodest ja päevakavadest saame erinevate vanusegruppidega kokku eri aegadel. Ühistreeningud aga toimuvad meil 5-6 korda nädalas ning üks treening kestab umbkaudselt 1-3 tundi.
Kui suuri raskusi oma treeningutes kasutate ning kui kaua läks aega, et selliste kilode tõstmiseni jõuda?
Tavaliselt on trennides tõstetavad raskused üle 300 kg igas baasharjutuses, kükis ka kuni 400 kg. Eks kõik saavutused olenevad palju ka sellest, milline on sportlase eelnev treeningkogemus. Kui põhi on all, siis võib 300 kg tõstmiseni jõuda umbkaudselt peale 3-5 aastat järjepidevat treenimist.
Järjepidevus viib sihini
Kaido rõhutab, et kõige tähtsam ongi antud treeningalaga tegelemise puhul järjepidevus ning regulaarsus. Tegelikkuses kehtib see reegel igal alal eesmärkide saavutamisel. Kui treeningud muutuvad osaks sinu igapäevaelust, siis jõuad ka soovitud tulemusteni!
Samuti on väga tähtis osa jõutõstmises kambavaimul ja ühtsusel. Tiimitreeningud on tavaliselt sportlaste jaoks kõige võimsamad ning motiveerivamad. Üksinda treenides on oht, et treenid oma mugavustsoonis ning seetõttu ei näe ka tulemusi. Sellel puhul on hea treenida rühmas, kus kõigil on ühine eesmärk või võtta endale personaaltreener.
Mis on toitumise puhul kõige olulisem mida jälgida?
Kuna jõutõstmises toimuvad võistlused kehakaalu järgi, siis on oluline jälgida, et ettevalmistusperioodil kasvaks kaal ainult kvaliteedi ja lihasmassi arvelt. Võistlusperioodil on sportlase kehakaal alati madalam, kui ettevalmistusel ning alla tuleb võtta selliselt, et jõunäitajad ei halveneks oluliselt.
Seda kõike toetabki teadlik ning tervislik toitumine. Näiteks Revali Braavo kohvikus saab jõutõstja korralikult kõhu täis. Lisaks pakutakse Braavos ka valgusheike, mis on kasulikud igale sportlasele.
Kuidas taastute oma rasketest treeningutest?
Taastumisele aitavad kindlasti kaasa õiged toidulisandid ja massaaž. Kõige paremini aitab taastumisele kaasa aga lõõgastus, mis on Revalis veekeskuse näol eriti mõnusaks tehtud. Vesi on väga hea taastaja – veesurved, mullivannid, saunad jne. Teadmine, et peale rasket jõutreeningut saad minna mullivanni ja sauna mõnulema, on teinekord parimaks motivaatoriks. Kuna teame, kui oluline on tulemuste saavutamisel taastumine, siis korraldame aeg-ajalt tiimiga ka ainult veekeskuse päevi.
Õige tehnika ja taastumine
Elukutselise tippsportlasena rõhutab Kaido, et kõige suurem oht alaga tegelemisel on vigastused, mis on vale sooritustehnika ning vähese taastumise puhul kerged tekkima. Seetõttu paneb ta suurt rõhku treeningutel just noortele, kelledel puudub tihti treeningkogemus ning kes kipuvad oma võimeid üle hindama.
Kuidas motiveerite end alaga tegelema?
Kui tegu on tiimitreeningutega, siis on alati mängus konkurents, mis on suureks motivaatoriks. Üldiselt on aga jõutõstmise puhul parimaks motivaatoriks numbrid, sest alati on mõni uus rekord mida püüda ning uued eesmärgid milledeni jõuda. Ning seni, kuni Revali jõusaali varustus aina paremaks ja mitmekülgsemaks muutub, pole motivatsiooni puudumise pärast põhjust muretseda!
Millised on teie tuleviku eesmärgid?
Üheks suureks eesmärgiks on järgmisel aastal Eesti Meistrivõistlused korraldada Reval-Sport spordiklubis. Seeläbi soovime tuua raskejõustiku ka kodupublikule lähemale. Kindlasti on üheks eesmärgiks ka kasvatada tiimi – koondada jõutõstjaid ja just noori. Eesmärk on hoida tiimi sama tugeva ja ühtsena nagu ta on seda täna. Tiimiliikmed on leidnud Revalist endale eneseväljundi, mõttekaaslased ja sõbrad kogu eluks. Paljud tahavad saada tugevaks, siin seda saab!
Reval-Sport Powerlifting Team’i liikmete saavutuste hulka kuuluvad näiteks 8-kordne Eesti meistritiitel lamades surumises ning maailma- ja euroopameistritiitlid. Nagu Kaido isegi ütleb, siis: “Jõutõstjaks saada ei taha otseselt keegi, kuid mingil hetkel tekib soov panna end proovile ja tõestada”. Kui Sinagi tunned, et tahaksid end jõutõstmises proovile panna, siis Reval-Sport Powerlifting Team’iga liituma on oodatud kõik huvilised. Tugevat närvi ning füüsist kõikide eesmärkide saavutamiseks!