23. December 2021 4 minutit lugeda

Jõulud ja aastavahetus treeneri elus

Jõulud on aeg, mil tuleb võtta elutempo natuke rahulikumaks ning keskenduda rohkem oma perele. Käia külas vanematel ja vanavanematel, onudel ja tädidel – veeta võimalikult palju aega oma lähedastega kuid samal ajal jääda ka mingil määral oma igapäevase rutiini juurde.

Mina olen väga rutiini armastav inimene, ma ärkan, lähen tööle, kooli, teen trenni, tulen õhtul koju ja lähen magama. Nädalavahetused loomulikult argipäevadest veidi erinevad kuid üldplaanis on kõik sama. Puhkused ja pühad ajavad ilmselgelt rutiini sassi. Kuidas veeta pühi nii, et see oleks nauditav ning pärast oleks lihtne tulla tagasi oma igapäevase elutempo juurde?

Ära unusta liikumist

Üsna sageli unustavad inimesed pühademeeleolus aktiivsuse ja liikumise. Perega koos aja veetmine ei tähenda seda, et peaks istuma toas. Võtke üheskoos ette jalutuskäike ja väljasõite loodusesse, käige kelgutamas ja suusatamas või ehitage lumememme ja pidage lumesõdasid – kui “materjali” selleks loomulikult on.. :) Matkake mööda Eestit ning nautige lund ja seda maagilist meeleolu.

Meie perel on näiteks pühade ajal olnud juba pikalt traditsiooniks minna metsa või rannikule jalutama. Igapäevaseks tavaks on saanud teha 2-3 tunniseid jalutuskäike erinevates kohtades ja avastada meie kaunist Eestimaad. See on väga mõnus ning nauditav, sest juttu jagub pikemaks ning nii saavad ka need “kohustuslikud” 12 000 sammu täis nagu niuhti.  Kuna jõulude ajal on tavaks ka suuremad söömised, siis on see igapäevane jalutamine lausa pool-kohustuslik tegevus.

Tee teadlikke toiduvalikuid

Jõuluprae valmistamisel jälgi tervisliku toitumise jooni. Hoolitse selle eest, et sinu jõululaual oleks palju rohelist ning köögivilju. Näiteks ahjus röstitud köögiviljad on väga maitsvad ja õige valmistamisviisi puhul ka tervislikud. Pea meeles, et üks toidukord ei tee paksuks ja samamoodi ei saa ühe trenniga ka vormi – loeb see, millised on sinu harjumused suures plaanis.

Tegevused väljaspool kodu

Kui viibid perega Tallinnas, siis miks mitte tulla ja külastada ka meie Reval-Sport spordi- ja veekeskust. Oleme jõulukuu raames välja tulnud ühe väga hea, ägeda ja kasuliku jõulukingiga – personaaltreening koos sõbraga (ühe personaaltreeningu hind = kaks treenijat). Tule ise koos elukaaslase, sõbra, pereliikmega trenni või tee teistmoodi kingitus, et tuua oma sõbrad lähemale tervislikuma elustiili juurde. Samuti on meil pühade ajal toimumas äge treening-challenge, kuhu saab kehtiva paketiga klubiliige ühe sõbra tasuta kaasa võtta. Loomulikult on avatud ka veekeskus, kus on tegevusi kogu perele ning kus pühade ajal spaas ja saunades lõõgastuda ja mõnuleda.

Kogupere treeningkava spordiklubis või kodus

Lõpetuseks lisan siia ka kiire 15 minutilise treeningu, mida saad kogu perega koos teha nii kodus kui ka saalis. Ära unusta treenimast ja end liigutamast ka pühade ajal. Mida rohkem liigud ja teed füüsilisi tegevusi, seda suurem on ka kulutus. Ning see tagab jõulusöömade vahel kergema enesetunde. Kuna Reval-Sport on punastel päevadel ajal avatud iga päev, siis ei ole siinkohal vabanduseks ka see, et spordiklubi oleks suletud.

Kokku on 6 harjutust, igat harjutust tee 30sek, kui ring on tehtud, puhka 1 min ja korda veel 2-3 korda.

1.Kükk küljevenitusega – kükki minnes vii puus taha ning hoia selg sirge. Jälgi, et su kannad on tugevasti vastu maad ning suru ennast tagasi just läbi kanna. Küljevenitus tee vaheldumisi kummagile poole.

2.Mägironija – Alusta toenglamangus, käed rinnaga samal joonel. Too põlved vaheldumisi diagonaalis käteni. Ära kiirusta vaid tunneta oma lihaseid.

3.Plank õlapuudutusega – Algus samuti toengalmangus, käed rinnaga samal joonel. Too vastaskäsi vastu õlga ning vaheta. Jälgi, et puus jääb paigale ja keha liigub kaasa võimalikult vähe.

4.Küljele asted – Astu kõrvale ning vaju kükki. Kand tugevasti vasu maad ning teine jalg siruta välja.

5.Ampelmani hüpped (harki-kokku hüpped) – Alusta käed all ning jalad koos, hüppa jalad harki ning käed üle pea. Jätka seda liigutust võimalikult kiiresti.

6.Jalgratas – Hoia jalgu puusast ja põlvest täisnurga all. Siruta üks jalg välja ning kõverda teine jalg vastas käega kohtuma – vaheta.

Naudi pühasid, aga ära unusta “suurt pilti”

Katsu lisada oma päeva aktiivsust, isegi kui tegu on pühadega. Mõnus jalutuskäik, metsamatk või uisutamine lähedastega lisab jõuluaega häid emotsioone ja on kasulik kehale. Spordiklubisse ning veekeskusesse saad ka oma lähedased kaasa võtta ning aktiivselt veedetud pühad lisavad ühiseid mälestusi ning toredaid emotsioone.

Jõulud on aeg nautlemiseks ning puhkamiseks, sest pühad ongi ju eelkõige aeg lähedastega koos olemiseks ning mõnusate emotsioonide vahetamiseks. Rikkalik jõululaud selle kõrval on vaid üks osa terviklikust pildist. Soovin, et Sinu jõulud oleksid tervikuna kaunid ning täis vaid positiivsust!