21. August 2017 5 minutit lugeda

8 põhjust, miks valida personaaltreener

Enamikul jõusaali külastajatel on kindlasti tekkinud küsimus, et kas ja milleks on vaja kasutada personaaltreeneri abi. See maksab ju raha ning paljudel treeningpinkidel on kasutusõpetus peal olemas. Ka internetiavarustest leiab palju erinevaid õpetusi ja artikleid, kuidas efektiivselt treenida.

Tegelikult tasub personaaltreenerisse investeerimine ennast igati ära. Selle tõestuseks oleme kokku pannud 8 punkti, mis illustreerivad personaaltreeneri vajalikkust.

Personaaltreener aitab eesmärke seada

Enne treenima hakkamist on vaja paika panna oma eesmärgid. Me kõik tahame saavutada kiireid tulemusi, olgu see siis kaalu langus või punnis lihased. Samas ei ole iga eesmärk alati saavutatav, mistõttu on motivatsioon kerge kaduma ja treeningud jäävad pooleli.

Eesmärkide seadmise olulisus on siinkohal väga suur, kuna sellest sõltub paljuski ka saavutatav tulemus. Mida detailsemad eesmärgid Sa endale sead, seda parem ja mõõdetavam on ka tulem. Treeningeesmärkide seadmise kohta oleme kirjutanud pikemalt postituses Kuidas valida õige treeningkava.

Personaaltreener mitte ainule ei aita seada realistlikud eesmärgid vaid on ka abiks nende saavutamisel. Näiteks kui Sinu eesmärgiks on saada suveks rannavormi, siis ei piisa ainult sellest, et teed kuu aega kõhulihaseid. Parima tulemuse saavutamiseks pead muutma oma toitumist, tegema kardio- ja lihasharjutusi õigetele lihastele ning ajastama selle nii, et jõuaksid oma eesmärki täita.

Enne eesmärkide seadmist soovitame läbida ka Fitness testi ja rasva- ning lihasmassi mõõtmised, mille käigud hindame Sinu füüsilist hetkeseisu. Testid annavad olulist sisendit personaaltreenerile, et valida millised harjutused ja treeningkavad on kõige efektiivsemad ning tervisele ohutumad.

Personaaltreener harib Sind

Olles oma eesmärgid paika saanud on aeg neid saavutada. Kuidas seda aga kõige efektiivsemalt teha, on omaette küsimus. Üheks peamiseks põhjuseks, miks peaksid kaasama personaaltreeneri, on tõstmaks oma teadlikust harjutuste tegemisest, tervislikust toitumisest ning -eluviisist, saavutamaks oma treeningeesmärgid.

Kui Sa ei tea, millised harjutused sobivad eesmärkide saavutamiseks, siis on suhteliselt tõenäoline, et eesmärgid jäävad saavutamata. Näiteks kui soovid tugevdada tüvilihaseid, siis kardioharjutused ning kangi tõstmine ei vii sind sihtmärgini.

Samuti ei ole trenn alati piisav eesmärkide saavutamiseks vaid pead ka muutma oma toitumist ning elustiili. Liigne või valede asjade söömine on üks peamisi põhjuseid, mis jõusaalis veedetud aeg soovitud tulemusi ei anna. Meie personaaltreenerid nõustavad Sind ka toitumise alal, saavutamaks maksimaalseid tulemusi minimaalse ajaga.

Meie personaaltreener aitab Sind soovi korral personaalse toitumiskavaga.

Personaaltreener vähendab vigastuste ohtu

Jõusaalis rassides on vigasuste oht suur, kui Sa ei tea, kuidas õigesti harjutusi teha. Igal harjutusel on omad nõksud, kuidas neid teha ilma selga nihestamata või lihast rebestamata. Vigastuse korral pead arvestama pikema pausiga spordist, mis mõjutab tõsiselt ka seatud treeningeesmärke.

Personaaltreener mitte ainult ei aita Sul seada eesmärke ja koostada harjutustekava nende saavutamiseks, vaid ta seisab Su kõrval harjutuste tegemise ajal ning korrigeerib tehnikat ja vormi, vähendades seeläbi oluliselt vigastuste tekkimise võimalust.

Personaaltreener pöörab tähelepanu Sinu vajadustele

Iga inimene on erinev ja selliselt on erinevad ka vajadused ja võimalused treeninguteks. Selliselt vajab iga inimene personaalset lähenemist treeningkavadele, mis võtaks arvesse nende eripärasid.

Meie kogenud personaaltreenerid koostavad personaalse treeningkava, mis on kohandatud just Sinu vajadustele, olgu see siis:

 • Rasedus;
 • Liigespõletik;
 • Südame haigused;
 • Suhkruhaigus;
 • Varasemad või kroonilised vigastused;
 • Selja ja kaelavalud;
 • jne

Õige treeningkava korral koormad vigastutes kohta õigesti, vähendades valu ja suurendad seeläbi oluliselt oma elukvaliteeti. Samuti väheneb ka vigastuste kordumise oht.

Personaaltreener pöörab tähelepanu Sinu soovidele

Kindlasti on harjutusi, mis Sulle meeldivad ja mis mitte. Näiteks võivad Sulle meeldida kõhulihaste harjutused ja kükid aga ei tahaks uneski näha kosmonaudi hüppeid. Ebameeldivate harjutuste tegemine viib aga motivatsiooni kiiresti alla.

Personaalteener arvestab kõiki Sinu eelistusi ning pakub välja treeningkava, mis ei ole mitte ainult efektiivne vaid ka motiveeriv.

Samamoodi saad personaaltreeneri abiga kohandada treeningu intensiivsust päevadel, kus soovid rahulikumalt võtta.

Personaaltreener paneb ennast ületama

Kui tunned, et oled oma treeningtasemes toppama jäänud aga tahaksid samas saavutada uue taseme, siis kogenud treenerid suudavad välja mõelda uusi ja huvitavaid võimalusi enese ületamiseks.

Personaaltreener aitab Sul ületada oma limiite valides õiged raskusastmed harjutuste jaoks. Suurte raskuste puhul on ta ka alati abiks, et vältida vigastusi.

Meie personaaltreenerid aitavad Sul ka ette valmistuda suuremateks võistlusteks, lükkates Sinu piire uuele tasemele.

Personaaltreener aitab peletada igavust

Kui Sa oled juba kogenud treenija, kes treenib mitu korda nädalas, siis Sinu suurimaks vaenlaseks on igavus. Tehes sama harjutuskava nädalast nädalasse muutub kiiresti üksluiseks ning langeb ka treeningute efektiivsus lihastele.

Meie personaaltreenerid aitavad tuua vaheldust, pakkudes erinevaid huvitavaid ja efektiivseid viise, kuidas muuta oma treeningud taaskord lõbusaks. Näiteks võib pakkuda vaheldust ringtreeningu või intensiivse GRIT Strength intervalltreeninguga ühinemine, või hoopis mõne uue treeningvahendi kasutusele võtmine.

Personaaltreener aitab motiveerida

Igat inimest motiveerib erinev asi. See võib tulla sisemast, kus näiteks soovid muuta oma elukvaliteeti või väliselt, kus Sinu arst või elukaaslane soovitab treeningutega alustada.

Samas on motivatsioon lihtne kaduma. Alati on hommikuid, kus ei tahaks voodist väljagi ronida, treeningu tegemisest rääkimata. Siin tulevad appi meie personaaltreenerid.

Personaaltreeneri kaasamine aitab motiveerida mitmel erineval viisil.

 • Rahaliselt – investeerides nii treeneri kui ka trenni peale sunnib tulema kohale, et saada maksimaalne tulemus väljakäidud raha eest
 • Ajaliselt – personaaltreener aitab muuta treeningud efektiivsemaks ning tulemused märgatavamaks. Selliselt jõuad palju kiiremini oma soovitud eesmärkideni.
 • Kohale tulemine – seades regulaarseid kohtumisaegu oma personaaltreeneriga, sunnib korralikult kohale tulema, et mitte endale ja treenerile pettumust valmistada.
 • Vastutamine – personaaltreener küsib kindlasti Sinu läinud nädala kohta, kui palju suutsid harjutusi teha ning kuidas dieediga on läinud. See sunnib aga sisemas ennast kokku võtma ja treeninguid mitte vahele jätma.

Kokkuvõtteks

Võib öelda, et personaaltreenerisse investeerimine tasub ennast kindlasti ära nii rahaliselt kui ka tulemuste poolest. Meie professionaalsed treenerid on Sinu jaoks alati olemas, olenemata ilmast ja murest. Nendest saab tähtis tugiisik oma treeningeesmärkideni jõudmiseks.

Võta kindlasti ühendust ja räägime juba lähemalt. Reval-Sport personaaltreeneritega saad tutvuda vajutades siia.