Miks liituda väikegrupi personaaltreeningutega?
Treenerina kuulen tihti, et inimeste üheks suurimaks murekohaks on järjepidevuse leidmine treeningutes ja toitumisel, et saavutada soovitud tulemusi. On küll olemas arvukalt erinevaid treeningstiile ja -programme, personaalseid kavasid, dieete, imerohte ning -protseduure, kuid mingil põhjusel ei taga needki alati tulemusi.
Harjumused, mis kohanduvad elustiiliga
Treeningute ja toitumise puhul on üheks oluliseimaks faktoriks just järjepidevus ja jätkusuutlikkus. Kui panna need sobituma inimese elustiiliga ning kogu tegevus on nauditav, siis tekib tunne ja soov seda teha järjepidevalt.
See on ka põhjuseks, miks madala kaloraaži ning maksimaalse treeningintensiivsusega “kiirelt vormi” projektid lõppevad heal juhul ainult lühiajalise pingutusega. Halvimal juhul on tagajärgedeks ka vigastused, ületreenitus, hormonaalsed- või psüühilised häired. Inimene lihtsalt ei ole võimeline sellist eluviisi kohandama oma igapäevase elurütmiga.
Kui ei saa jõuga, siis saab nõuga
Tuginedes paljude oma treenitavate kogemusele, tean, et üksinda alustades jõuad mingil hetkel n-ö seinani, millest edasi liikuda on väga raske. Tervislik toit on igav, kõik harjutused, kordused ja variatsioonid on samad ning palju meeldivam on mõte diivanil lesimisest, kui treeningsaalis sihitult ringi kõndimisest.
Treening ja toitumine peavad sobituma Sinu elustiiliga ning olema nauditavad. Vaid siis on tulemused püsivad! Selleks on üheks parimaks mooduseks leida endale mõttekaaslased. Sarnaste huvide ja eesmärkidega inimesed mõjuvad innustavalt ning annavad uut energiat kui endal peaks jõud otsa saama.
Igal spordialal on oma ilu ja võlu, oleneb vaid kuidas neid teadmisi ning oskusi endasi antakse. Näiteks jõusaalis treenimine ei pea olema vaid tuim raskuste tõstmine ja korduste lugemine. See on justkui omaette põnev teadus, mis koosneb erinevatest harjutuste kombodest ja variatsioonidest. Korraliku varustusega jõusaalis saab erinevate masinate peal sooritada sadu, kui mitte tuhandeid erinevaid harjutusi.
Treeningkaaslane = hea sõber
Väikegruppides alustame baasteadmiste omandamisega, liikudes aina edasi nii harjutuste sooritamisel, treeningkava raskusastmes kui ka toitumisalastes teadmistes. Alustada tuleb väikestest järk-järgulistest muudatustest, et need jõuaksid elustiiliga kohanduda.
Lisaboonuseks grupis treenimisel on erinevad harivad ja toredad ühisüritused. Näiteks Tervisliku toidu töötuba, kus õpiti valmistama erinevaid maitsvaid salateid, smuutisid ning määrdeid.
Koolitaja Triin Muiste jagas mitmeid huvitavaid nippe, kuidas muuta oma toidulaud mitmekesiseks ning huvitavaks. Osates erinevaid maitseid omavahel kokku sobitada ei ole tervislik toit igav ja üksluine.
Hea tuju jäta koju, seda jagatakse kohapeal
Väikegrupis treenides on Sul alati hea põhjus trenni minekuks. Kindlatel kellaaegadel ootab Sind saalis treener, kelle eesmärgiks on, et saaksid oma treeningutest maksimumi ning muuta kogu protsess Sinu jaoks huvitavaks ja meeldivaks. Lisaks ootavad Sind ka treeningkaaslased, kelledest on saamas hoopis head sõbrad.
Väljaspool spordikeskust saab ühises vestlusgrupis vahetada omavahel mõtteid, muresid ning uusi põnevaid retsepte ja leide toidupoest.
Revali väikegruppides treenivad naised on suurepärane näide sellest, et jõusaal sobib treenimiseks igas vanuses ja soost inimestele. Alustamiseks ei ole oluline eelnev kogemus või teadmised. Kohustuslik ei ole isegi head tuju kaasa võtta, sest ka “vasaku jalaga” alanud päeval muutub meel väikegrupi treeningutes rõõmsaks.
Kambavaim ja valutavad lihased
Oma kogemust jagas väikegrupi treeningutega liitunud Sandra Pilk:
“Väikegrupi personaaltreeningutega liitumine on tänu treeneri juhistele ning õpetussõnadele muutnud palju minu tervisekäitumist. Liigun nüüd palju rohkem ka trenniväliselt ning püüan autorooli istumise asemel eelistada jalgsi liiklemist. Paremaid valikuid teen ka toidupoes. Loen etikette, mõtlen ja planeerin oma nädalamenüüd ning tarbin palju vähem valmistoite.
Muutuja pildil: Kertu Laur
Treeningute juures naudin kõige enam just treeneri pühendumust ning personaalset lähenemist. Trennid muudab nauditavaks ka grupis treenimisega kaasnev kambavaim. Muljetame omavahel järgmisel treeningul, et mis lihased eelmisest korrast valutavad ning jagame üksteisega motivatsiooni.
Juba mõne korraga on näha, kuidas kõikide enesetunne ning minapilt on muutunud. Kui ma meeldisin teistele sellisena nagu olin ka enne, siis nüüd meeldin ma ka iseendale!”
Väikegrupi treeningutes kohtuvad sport ja meelelahutus. Teeme koos trenni, saavutame tulemusi, sõlmime häid sõprussuhteid, ammutame põnevaid teadmisi ning mis peamine – muudame oma elustiili!
🔴 Kui Sinagi soovid teha suure sammu tervisliku elu suunas ning muuta oma elustiili, siis loe edasijõudnute gruppide kohta SIIT ning alustajate gruppidega liitumise kohta SIIT.