Miks minna beebiga ujuma?
Lisainformatsiooni beebide ujumise ja liikmetasude kohta leiad SIIT. (8x kaardiga saab külastada ka ema-laps fitness tunde).
Miks minna beebiga ujuma?
Peale sündi on beebi jaoks vesi kõige loomulikumaks keskkonnaks. Ujumine karastab lapse organismi ja tugevdab immuunsust. Lisaks on sellel nii lapse vaimsele kui ka füüsilisele tervisele veel mitmeid arvukaid positiivseid omadusi. Hea enesetunde ning positiivse kogemuse osaliseks saavad nii laps kui ka vanem!
Kasulik füüsilisele tervisele
Vesi lõdvestab lihaspingeid, parandab liigeste liikuvust ning karastab ja tugevdab immuunsussüsteemi. Kuna Reval-Sport beebide ujumistundides kasutatakse erinevaid abivahendeid ning veemänguasju, siis aitavad treeningud kaasa ka lapse motoorsete oskuste arenemisele. Näiteks elementaarne haaramisrefleks beebidel muutub kontrollitumaks ning eesmärgipärasemaks. Ka teaduslikud uuringud on näidanud, et väikelastel, kes käivad ujumistreeningutes, on parem tasakaal ja motoorika haarata esemeid, kui lastel kes ujumistreeningutes ei käi.
Beebide ujumine tõstab lapse lihastoonust ning seeläbi muutub lapse füüsis tugevamaks. Kindlasti ei pane vees liikumine ühtki last enneaegu istuma või kõndima. Küll aga aitab see saavutada eakohaseid liikumismustreid.
Arendab beebi õppimis- ja suhtlemisoskust
Suunatud liikumine ja ujumisliigutuste õppimine arendab beebi õppimisvõimet ja -oskust. Beebide ujumistunni eesmärgiks on arendada lapse eakohaseid oskusi ja õpetada neid teistega suhtlema. Reval-Sport veekeskuses toimuvad beebide ujumistreeningud väikestes gruppides, lastes beebidel omavahel suhelda, kuid jättes samal ajal isiklikku ruumi ka vanemate ja treeneri vahelisele suhtlusele.
Professionaalsed ning kogemustega treenerid Krista Peebo ja Kristi Meikar oskavad lapsega suhelda ka läbi tema kehakeele ning tunnetavad tema emotsionaalset seisundit.
Arendab kindlustunnet ja tõstab enesekindlust
Lapsed, keda on vees liikumisega harjutatud noores eas, on hiljem veele ja ujumisele vastuvõtlikumad ning see ei tekita neis hirmu. Iga uue oskuse ja kontrollitud liigutusega tõuseb beebi enesekindlus. Lapse jaoks on need tema enda väikesed saavutused, mille üle uhkust tunda.
Samuti tunnevad mitmed lapsevanemad, et beebiga vees liikumine tõstab ka nende endi enesekindlust. Nähes, mida su väikelaps on suuteline tegema tekitab kindlustunnet ning vähendab hirmu lapse abituse ees.
Õpetab ja arendab turvatunnet veekeskkonnas
Vees liikumine ja hinge kinni hoidmise harjutamine varajases eas arendab ka lapse ellujäämisoskust vees. Loomulikult hetkeks vette kastmine ei kujuta beebile ohtu. Beebil on kaasasündinud refleks, tänu millele suleb laps automaatselt kõripealse vee näkku sattumisel. Vähehaaval see refleks taandub, kuid järjepideva harjutamisega on võimalik sellest kujundada õpitud refleks. Seevastu aga ootamatu vette kukkumise korral on veega harjunud laps võimeline end kaitsma. Samasugust turvatunnet pakub beebi ujumisoskus ka vanemale.
Sukeldumine ei ole kindlasti beebide ujumistundides kohustuslik element. Kui lapsevanem ise kardab, siis on parem sukeldamisega oodata kuni laps on nii vana, et ta ise hakkab proovima.
Tugevdab vanema ja lapse vahelist sidet
Beebide ujumistund on vanemale heaks võimaluseks õppida oma last veelgi paremini tundma ning tõsta enesekindlust lapsega tegelemisel. Veekeskkonnas on üksteise usaldamine ning toetamine äärmiselt oluline.
On juhtumeid, kus laps suudab vees olla vaid mõned minutid. Kui on näha, et laps ei rahune, lõpetame rahulikult tunni ja proovime järgmisel korral uuesti.Krista Peebo, beebide ujumise treener
Beebide ujumistreeningud on väga soblikud ka isadele. Revalis on nii naiste- kui ka meeste riietusruumides olemas kõik vajalik selleks, laps ja vanem saaksid end mugavalt tunda.
Vanemal on beebiga ujuma tulles toetav roll. Algul on oluline, et lapsevanem ise liiguks piisavalt, sest koos tema keha liikumisega pannakse liikuma ka vesi. Liikuv vesi aitab beebil oma keha tunnetama hakata. Kindlasti peaks beebil laskma vees teha kõike seda, mida ta teha oskab.
Parandab lapse üldist heaolu
Soe vesi mõjub rahustavalt ning liikumine stimuleerib isu. Vanema jaoks on positiivseks väljundiks regulaarne une- ja söögitsükkel. Unekvaliteet paraneb ning laps on emotsionaalselt tasakaalukam. Treening aitab lõdvestuda ja lõõgastuda. Laps haigestub harvemini ja paraneb haigustest kiiremini.
Reval-Sport veekeskuses toimuvad ujumistreeningud spetsiaalses väikelastele mõeldud Semper basseinis. Veetemperatuur on 32 kraadi ja vee sügavuseks on 1.1-1.20 m. Veekeskuses olev õhu- ja veetemperatuur on omavahel tasakaalus. Seega ei ole soojast basseinist gardoroobi minek beebi jaoks ehmatav ega tekita haigestumisriski. Tunde viivad läbi rõõmsameelsed ja kogenud treenerid Krista Peebo ja Kristi Meikar.